Matematika priaznivcov HZDS

Autor: Peter Kotrčka | 7.5.2010 o 13:30 | (upravené 7.5.2010 o 14:12) Karma článku: 4,49 | Prečítané:  492x

Tento článok nie je o politike, názov strany je tam len preto, že som sa túto "zaujímavosť" dočítal práve na webe strany ĽS-HZDS.

Tak poďme na to. Na webe HZDS je rubrika "Ohlasy občanov". Jeden taký zverejnený (a to si dovolím tvrdiť, že ohlasy filtrujú a nezverejňujú automaticky - veď ešte si to overím) nezmysel je tu.

matematika.PNG

 

Tak poďme pekne po poriadku.

V ČSSR (rok 1972 - takže existoval takýto štátny útvar) bolo podľa autora 94,3 percenta obyvateľov buď Čechov alebo Slovákov, teda 5,7 percenta bolo iných. Ako autor ďalej sám uvádza, vraj boli obyvatelia maďarskej národnosti zhruba 4 percentá. ČSSR malo v tej dobe zhruba 14,3 milióna obyvateľov (údaj pre 1970. rok podľa Wikipédie). 4 percentá z 14,3 milióna je zhruba 570 tisíc.

Možno autor textu nepostrehol, že ČSSR (ba ani iná forma spoločného štátu či federácie) už neexistuje. Tak mu skúsim objasniť, ako dnes štatistiky môžu uvádzať hodnotu okolo 10 percent.

Slovenská republika má zhruba 5,4 milóna obyvateľov. Ak by sme podľa údaja vyššie (570 tisíc) predpokladali, že obyvateľia maďarskej národnosti sa rozmnožujú "tak akurát" a teda ani nepribúdajú ani neubúdajú, tak 572 tisíc je zhruba 10,6 percenta z 5,4 milióna.

Takže vážený pán Markulák, tie 4 percentá z roku 1972 v ČSSR zhruba zodpovedajú 10 percentám v roku 2009 v SR. Tieto čísla teda nikto nemusí manipulovať. Nikto k nim nemusí prirátať aj iné národnosti - a už vôbec nie z nejakého strachu či hlúposti.

Pevne verím, pán Markulák, že (vzhľadom na web, kde som Váš text našiel) ani Vy nebudete voliť niekoho len zo strachu, či dokonca hlúposti.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Prešovskú bytovku po výbuchu budú búrať. Je hrozbou pre okolie

Mesto a experti zvažujú spôsob aj rozsah.

Stĺpček Petra Schutza

Exodus rozumu z NAKA dosiahol level Sýria

U Lučanského zrejme pravá ruka nevie, čo robí ľavá.

Dobré ráno

Denný podcast: Zabil otca, ktorý týral celú rodinu

Čo hovorí príbeh Dávida o domácom násilí.


Už ste čítali?