Minitest poľskej vodky (1?)

Autor: Peter Kotrčka | 30.11.2009 o 17:55 | Karma článku: 2,65 | Prečítané:  1985x

Článok dôrazne odporúčam čítať najmä osobám mladším ako 18 rokov. Čím skôr sa naučíte piť kvalitný alkohol, tým menej si v dospelosti zničíte zdravie.

 

Pri svojej poslednej návšteve som si z Poľskej republiky doniesol 4 fľašky originálnej poľskej vodky. Týmto zároveň chcem poďakovať za rady užívateľovi amigapower zo serveru abclinuxu.cz. Takže späť k vodke. Kúpila sa Sobiesky Cranberry, Wódka Wyborowa (aj napriek tomu, že v inej diskusii bola označovaná za "proklamovanú"), Zubrowka a Czysta de Luxe Żołądkowa Gorzka.

Takže k vodkám podrobnejšie (môj osobný názor po dlhodobom testovaní):

Zubrowka: jemná, nie čistá vodka, po pití v hrdle nezanecháva stopy, "neškriabe". Mne osobne chutila, susedovi (75) chutila (aj keď on je skôr na slivovicu). Chuť, ktorú nemám s čím porovnať. Menej kvalitné prevedenie fľašky (respektíve skôr etikety, ktorá mala "bublinky" spôsobené zlým nalepením). Každému, kto sa za poľskou vodkou vyberie odporúčam kúpiť 0,2 l minifľašku a ochutnať - napriek tomu, že mne chutila, nie je to asi pitie pre každého.

Sobieski Cranberry: sladká, hustejšia konzistencia. Ideálne pitie pre nežnejšiu časť ľudstva. Nemám výhrady (to nemám ani k Absolut Vodke či Finlandii - napriek tomu mám k ním neutrálny vzťah a ničím ma extra neoslovili). Fľaška bez viditeľných chýb. Možno čistá Sobieski vodka ma prinúti napísať lepšie hodnotenie.

Wódka Wyborowa: čistá, no s nasladlou chuťou. Na jazyku jemne štípala, no prechod hrdlom bol už bezproblémový. Kvalitné spracovanie, horšie je to už s vôňou. čistá ma ničím výrazne neoslovila, skúsim ešte kombináciu s džúsom z tmavého ovocia (ríbezle či podobne). Fľaška bez problémov, zaujímavý dlhý uzáver, ktorý zakrýva 80 percent hrdla fľaše. Za ten peniaz asi neodporučím.

Czysta de Luxe Żołądkowa Gorzka: osobný víťaz (zatiaľ, keďže ostatné značky vodiek vyskúšam pri ďalšej návšteve Poľska). Veľmi jemná, bez problémov aj v ústach, aj pri prehĺtaní. Takmer okamžite po vypití som necítil, že by som pil 40 percentný alkohol. Príjemná vôňa bez rušivých elementov. Najhoršie hodnotenie však dostane za fľašku, ktorá naozaj vôbec neláka k nákupu ani svojim tvarom (tzv. "lacný" vzhľad"), ani etiketou (pri "krištáľovo" čistých vodkách mi najviac sedí strieborné prevedenie etikety). Kúpená na odporúčanie predavača v malom "sklepe". Ak však chcete vodku a nejde Vám o zbieranie zaujímavých fľašiek s pochybným obsahom, tak z týchto 4 (alebo minimálne z dvoch testovaných čistých) vodiek odporúčam práve túto poslednú.

Toľko zatiaľ z minitestu. Nabudúce (ak sa mi pri nákupoch bude dariť) otestujem "šopéna", "bielu dámu", čistého Sobieskeho a vodku Pan Tadeusz. Takže milovníci vodky, tešte sa na druhé kolo minitestu poľských vodiek :-D

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

AUTORSKÁ STRANA MICHALA HAVRANA

A kto tu chce vojnu s Ruskom? (píše Michal Havran)

Nemusíme pripomínať, že nočný vlk a zajac je pôvodom kriminálny gang.

Nezabudli sme a nesmieme zabudnúť

Dnes si pripomíname, prečo je dôležité, aby sa z našej pamäti nestratili príbehy z čias vojny.


Už ste čítali?